067 230 73 43

Весілля в українському стилі

стилі весілля
Весілля в українському стилі

Не можливо говорити про сучасне українське весілля не зачепивши тему його давньої історії.
Згадаймо трохи про історію та еволюцію святкування українського весілля.

Коли заміж виходили наші бабусі та прабабусі, ніхто навіть подумати собі не міг, що весілля може бути якимось іншим, а ніж вони звикли його бачити. Українське весілля наших предків було дуже драматичним, насиченим і колоритним. Це була надзвичайно урочиста і важлива подія в житті cім’ї з великою кількістю різноманітних традицій і обрядів.

Це було не просто святкування. Наші предки до весілля відносились, як до особливого таїнства, з усіма традиціями та ритуалами. Святкували щонайменше три дні, а в деяких регіонах так багато традицій було, що доводилось святкувати і цілий тиждень.

Найпопулярніші українські звичаї – заручини, оглядини, сватання, благословення, запросини, коровай, гільце, гадання перед весіллям, дівич-вечір, церемонія та вінчання, спільна чаша та зв'язування рук, зняття фати, коронація плетеними вінками, обливання водою, комора….

Українські музики, українські обрядові пісні, український одяг – це неймовірна краса і магія!

Пройшов час і всі ці звичаї перестали для нас бути такими символічними. Ми їх почали забувати, перестали пам’ятати навіщо вони, що означають і взагалі перестали в них вірити. Українське весілля, на якийсь час, втратило свою цінність, бо стало не модно!

Але час іде і все змінює... Усе модне і нове, це добре забуте старе.

Тому, дорогі молодята, традиційне обрядове українське весілля знову в моді!

Наречені

Українське традиційне весілля
до нас повертається шаленими темпами

Сьогодні ми, як і багато років тому назад, починаємо цінувати своє, рідне.

Ми знову цікавимось українським. Зараз я все більше зустрічаю людей в вишиванках, людей, які цікавляться українською культурою, говорять на нашій рідній мові та прагнуть відроджувати звичаї і обряди нашого народу.

Такої багатої фольклорної та обрядової спадщини як у нас немає жоден народ, жодна країна у цілому світі, тому, як то кажуть, згадати – хто ми і створювати українські, колоритні і неповторні весілля нам сам Господь Бог велів!

Подруги нареченої

ознаки
сучасного українського традиційного весілля в Україні

Немає суворих правил, є Ваше бажання.

Наскільки сильно Ваша пара бажає долучитись сама і занурити своїх Гостей в українську культуру, звичаї та обряди, настільки для Вас воно і буде українським.

Можна за основу взяти якусь тему, яка вам близька, чи просто подобається, наприклад «Весілля в Малинівці», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Сорочинська ярмарка», «Файна Юкрайна», «Країна У», «Український фольк», «Івана Купала», «Кайдашева сім я», «Етно весілля».

Дружки

Тематика весілля також може бути пов'язана з місцем проведення, власною історією пари, улюбленим українським твором, фільмом, виставою чи теле передачею.

Таким чином, Ваше весілля буде не просто українським, а вже українсько-тематичним.

На основі тематики весілля розробляється стиль в образах молодят і їх свідків, декор, флористика, частування. Під тематику весілля підбирається локація, ведучі та артисти, тощо. Щодо старовинних українських народних обрядів, як їх використовувати і в якому обсязі – це все залежить від Вашого особистого бажання. Українські народні обряди на Вашому весіллі в українському стилі можна обіграти або трансформувати на сучасний лад.

Фото зона в українському стилі

варіанти
Образів молодят

Для весільного вбрання в українському стилі є безліч варіантів. Наречений може бути одягнений у вишиванку чи костюм розбавивши образ якимсь чоловічим традиційним українським аксесуаром. Наречена вибирає або вишиту сорочку або вишиту весільну сукню. На сьогоднішній день дуже багато дизайнерів створюють сучасні весільні сукні в українському стилі. Якщо наречена бажає традиційну білу сукню, її можна доповнити необхідними аксесуарами в стилі українського весілля. Наприклад, добре будуть пасувати червоні черевички, намисто, український вінок, пояс, червона помада, букет з квітів, що ростуть в нашій країні. Часто наречена купує дві сукні, одна урочисто українська, друга більш легка і зручна.

Зачіска повинна бути легкою і стриманою, волосся природного кольору. Довге волосся доречно буде заплести у сучасні коси і прикрасити живими квітами, а легким локонам пасуватиме вінок з живих квітів. Букет нареченій у вінку можна до рук і не брати.

Наречена в українському стилі Наречені в українському стилі Букет нареченої в українському стилі

Місце проведення та декор
весілля в українському стилі

Найкращий час для українського весілля – весна, літо, осінь. А найліпшим місцем для святкування та реєстрації - український ресторан на природі.

Зазвичай, він вже декорований, ми лише додамо деталі, розставимо потрібні акценти і створимо необхідні зони для церемонії реєстрації, фото зону, цікаві зони для дітей та інше.

Весілля за містом

У декорі використовуємо сіно і солому, глиняний посуд, український віз і дерев'яні бочки, вінки з живих квітів, вишиванки чи елементи вишивки, лозу, колоски та все те, що має відношення до українського села та його традицій.

Українська фото зона в лісі Український декор

Флористичне оформлення українського весілля важко уявити без простих квітів, що їх можна знайти у кожному дворі українського села - садової хризантеми, жоржин та, звичайно ж, соняшника.  Дуже красиво і романтично на весіллі в українському стилі виглядає осінній декор. Осінь - це час збирання врожаю. Жовтопузі гарбузи і помаранчеве, жовте та червоне осіннє листя додасть яскравості та справжього українського колориту.

Арка для церемонії в українському стилі Церемонія реєстрації Арка в осінньому стилі

Казково виглядає декор з великих паперових квітів, стиглих домашніх овочів і фруктів.

Гарбузовий декор Українська церемонія реєстрації

Сервіровка бенкетних столів на весіллі в українському стилі неможлива без додавання наших, українських овочів та фруктів,
які наче попали до столу прямо з бабусиного городу.

Композиції із соняшників Овочеві композиції на столи Редька в сервіровці
Овочево квіткові композиції на столи Оригінальний овочевий декор Оригінальні композиції з овочів і квітів

українська кухня
Чим пригощати Гостей на українському весіллі

Українські страви, напої, солодощі та весільний торт потрібно теж подати оригінально, з душею, використовуючи сезонні овочі, фрукти та квіти.
Бо несезонні фрукти та овочі – це справжня екзотика для українського села.

Українські закуски на весіллі Фруктовий кенді бар Сервіровка столу вашому українському весіллі

Цікавинки
розваги для Гостей на весіллі в українському стилі

Порадують Гостей, а особливо діточок різні домашні тварини. Контактний міні зоопарк з домашніх українських тварин сподобається усім без виключення. З кроликами, курами, поросятами і конями захочуть сфотографуватися усі. А коза у віночку матиме усі шанси стати справжньою зіркою фотозони українського весілля.

Кролики на весіллі Коні на весільній фотосесії

Ще цікавою розвагою будуть різного роду українські майстер класи: гончар, коваль, виготовлення оберегів, розпис по глині, соломо плетіння та інше.

Гості зможуть навчитись новим навичками, спробувати себе і матимуть можливість власноруч виготовити собі подарунок на згадку про те, що були на справжньому традиційному українському весіллі.

Плетення вінків на українському весіллі Майстер класс з гончарства на веліллі

Можна підготувати спеціальні подаруночки для Гостей від молодят. Вони теж повинні підкреслювати український характер весілля.

Декор в стилі українського села Тиматичне печиво Мішечки з подаруночками

Хочете замовити своє весілля в українському стилі?

(097)532-23-38
para@para-wedding.com.ua
^